15 maja, 2021

Supraśl: Maraton „Ultra Śledź” zakazany przez SANEPID

Ultra Śledź Supraśl


W najbliższy weekend (23-24.04.2021) miało odbyć się doroczne wydarzenie – Bieg „Ultra Śledź”. Przewidziane były trzy dystanse, a najdłuższy z nich to aż 180km, który miał trwać 24h. Jednak decyzją białostockiego sanepidu zawody się nie odbędą, mimo iż ten wcześniej pozytywnie zaopiniował to wydarzenie.

Organizatorzy zawodów wydali oświadczenie, w którym możemy przeczytać:

Kochani! Nawet ciężko nam to ubrać w słowa, ale zostaliśmy postawieni pod ścianą i musimy odwołać zawody… Mieliśmy wszystkie zgody potrzebne do organizacji…Dostaliśmy dziś pismo z sanepidu, które Wam udostępniamy.

Jak wynika z oświadczenia, do sanepidu oraz Policji został wysłany donos, po którym to jednostka sanitarno-epidemiologiczna wszczęła postępowanie w trybie pilnym, tym samym zakazując organizacji wydarzenia.

Sam bieg dla Gminy Supraśl był zastrzykiem turystycznym – szczególnie, że odbywa się jeszcze przed sezonem. Wiele osób korzystało z tutejszych restauracji, noclegów czy nawet zwykłych sklepów.

Komentujący oświadczenie nie pozostawiają suchej nitki na owej decyzji, nazywając ją kuriozalną. Przecież sport to zdrowie.

Wydarzenie było finansowane z tzw. pakietów startowych, w których zawodnicy otrzymywali numery i gadżety z logiem zawodów, jednak te środki nie wystarczały aby pokryć cały koszt organizacji. Brakujące środki są pokrywane z dotacji, których niestety organizator nie otrzyma, bo …. wydarzenie się nie odbyło, wobec czego zawodnicy nie mogą się ubiegać o zwrot kosztów. Gospodarze zapewniają jednak, że pakiety startowe wraz z gadżetami zostaną przesłane na prywatne adresy zawodników.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *