2 marca, 2021

Strajk taksówkarzy – chcą pomocy finansowej w związku z poniesionymi stratami

Strajk taksówkarzy Białystok


Dziś (25.11.2020r) w Białymstoku, jak i w innych, dużych miastach Polski, odbył się Strajk Taksówkarzy. Organizatorem było „Ogólnopolskie Porozumienie Taxi „. Postulują ujęcie ich branży w „Tarczy antykryzysowej”.

Oprócz Białegostoku, w takich miasta jak: Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Kraków, Łódź, Płock, Poznań, Rzeszów, Warszawa i Trójmiasto były widoczne utrudnienia w ruchu. Powód – Brak pomocy ze strony rządu dla branży Taxi, w której – jak czytamy w oficjalnym komunikacie organizatora – przychody spadły o nawet o 90%. Spadek ten jest wynikiem wprowadzonych obostrzeń w związku z epidemią.

Oprócz spadku ilości kursów w weekendy, które są wynikiem zamknięcia miejsc rozrywki takich jak kluby, puby czy restauracje, w tygodniu też nie jest kolorowo. W normalnym czasie zawsze był jakiś mecz, wydarzenie w filharmonii, spóźnieni studenci musieli się dostać na uczelnie – teraz ten czas, gdzie normalnie kursowaliśmy, spędzamy na postojach – Mówi naszej redakcji jeden z białostockich taksówkarzy.

Przejazd trwał około godzinę. Rozpoczął się od parkingu przy Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego, następnie al. Jana Pawła II i al. Solidarności udał się w kierunku centrum, później ul. Adama Mickiewicza i ul. Czesława Miłosza i ul. J.K. Branickiego dotarł do Ronda Lussy, gdzie strajk się zakończył.

Policja podczas gromadzenia się pojazdów wylegitymowała wszystkie osoby, wjeżdżające na parking. Zabezpieczała również trasę przejazdu.
W manifestacji wzięło udział ponad 100 taksówek, nie odnotowano żadnych zakłóceń w ruchu drogowym oraz innych incydentów. – Mówi Zespół Prasowy KWP.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *