14 kwietnia, 2021

Koncert w OiFP z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Koncert z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości


W najbliższą środę (11.11) odbędzie się Koncert z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie organizuje Marszałek Województwa Podlaskiego – Artur Kosicki oraz Telewizja Polska. Całość będzie transmitowana na antenie TVP 1.

Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpią: Kamil Bednarek, Maryla Rodowicz, Marek Piekarczyk, Igor Herbut, Sound’n’Grace, Tulia Adam Stachowiak, Skubas, Krzysztof Cugowski, Lanberry, Alicja Węgorzewska, Aleksandra Gintrowska, Józefina, Jan Pietrzak, Krystyna Prońko.
Wraz z solistami wystąpią Orkiestra Symfoniczna oraz Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyr. Pawła Kotli.

Zobacz również: Zarząd Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” wydał oświadczenie, zmienia się formuła wydarzenia

W repertuarze: utwory instrumentalne Chopina, pieśni Moniuszki, Karłowicza i Paderewskiego, pieśni patriotyczne i utwory z okresu 20-lecia międzywojennego oraz piosenki uniwersalne, ponadczasowe w treści, te sprzed dekad i te współczesne z kręgu kultury muzyki popularnej.

Organizatorzy zapewniają odbycie emocjonalnej, muzycznej wędrówki z utworami sprzed wieków i tych z wczoraj gdzie znaczenie wolności, tradycji, nadziei i miłości do ojczyzny ma przekaz ponadczasowy.

Transmisja w TVP1

Koncert rozpocznie się o godz. 17:30. Transmisja na antenie TVP1, TVP Polonia oraz online(https://tvpstream.vod.tvp.pl/?channel_id=34776037).
Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności.


2 thoughts on “Koncert w OiFP z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

  1. dzien dobry
    jestem rozczarowany- pani prowadząca niestety końska uroda brzydula, ale najgorszy strój – koszmar biust goły- zero szacunku dla walczących.
    wykonawcy tez żenada- najlepsi dzieci z piosenka rozkwitały paki białych róz, ewentualnie cugowski, wykonawczyni – a mury runą ,, lub – wolność kocham o rozumiem.

    pozostali tzw młodzi artyści nowego pokoleni qpowinni sie udac do podstawowki i nauczyc śpiewać, bo tak to zgroza dla muzyki

    więc panie kurski, twoje koncerty i telewizja to porazka, tak samo i inne program, tzw rozrywkowe- np jaka to melodia z beztalenciem brzozowskim i jego paniami śpiewającymi i innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *