15 maja, 2021

Supraśl: w Niedzielę „Protest kobiet”


Na facebookowym profilu „Ogólnopolski Strajk Kobiet” – Białystok zostało utworzone kolejne, strajkowe wydarzenie. Tym razem protest ma odbyć się na supraślskich bulwarach.

Po raz kolejny organizacja, której przewodzi Marta Lempart będzie protestowała w naszym regionie – tym razie będzie to Supraśl, a dokładnie bulwary w pobliżu centrum miasta. Wydarzenie ma się rozpocząć w samo południe.

Tekst z wydarzenia:

Wychodzimy protestować w Supraślu! Protestujemy przeciw zakazowi aborcji!
Protestujemy przeciw odbieraniu nam praw!
Protestujemy przeciwko przemocy, która spotyka nas ze strony rządzących!
Pamiętajcie, żeby przynieść kartony z hasłami!
I oczywiście zachowujemy odstępy i nosimy maseczki.”

Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje od kilku tygodni masowe protesty pro-aborcyjne oraz pro-LGBT. Sama twarz owych strajków – Marta Lempart – ogłosiła na jednej z ostatnich konferencji prasowych, ze przenosi Święto Odzyskania przez nasz Naród Niepodległości z 11 na 28 listopada bo, jak twierdzi, Polska jest kobietą. Ta druga data jest dniem nadania kobietom praw wyborczych w Polsce i na nią mają przypadać kolejne, masowe protesty.

Ostatnie manifestacje tej organizacji są pełne jadu, bluzg oraz ataków na Kościół Katolicki, które to są najlepszym przykładem o jaką „równość i tolerancję” ci ludzie walczą.

Niejednokrotnie podczas rozmów z uczestnikami tych wydarzeń, wychodzi fakt, że owe osoby nie mają zielonego pojęcia jakie postulaty niesie za sobą czerwona – a teraz nawet tęczowa „błyskawica”

Oprócz walki o aborcję na żądanie czy po prostu – obalenia rządu – organizacja mówi m.in. o legalizacji „małżeństw homoseksualnych” oraz umożliwienia adopcji parom tzw. „nieheteronormatywnym”

Pełną listę postulatów można ujrzeć na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet: http://strajkkobiet.eu/postulaty/

Czy popierasz działania tej organizacji? Daj znać w komentarzu!


3 thoughts on “Supraśl: w Niedzielę „Protest kobiet”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *