3 marca, 2021

Supraśl: Strajk kobiet zrzeszył około 30 osób


Dzisiejszy protest „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet” okazał się frekwencyjną klapą. Powody mogą być różne – pogoda, data, brak zapału czy też fakt, że ludzie powoli poznają prawdziwe postulaty organizacji.

Dziś (22.11.2020) w południe na supraślskich bulwarach miał miejsce protest zorganizowany przez „Ogólnopolski Strajk Kobiet”. W amfiteatrze przy rzece Supraśl zgromadziło się ok. 30 osób. Postulowali za całkowitą liberalizacją prawa aborcyjnego. Przez chwile było słychać skandowanie przez uczestników wulgarnych haseł przeciwko partii rządzącej.

Jedna z kobiet, która wypowiadała się przez megafon przekazywała zgromadzonym informacje na temat organizacji, która zajmuje się pomocą w przeprowadzeniu aborcji – również z pobudek nielegalnych w naszym kraju.

Widać było powiewające flagi Unii Europejskiej, marksistowskiej partii Razem czy tez znane już z wcześniejszych protestów „czerwone pioruny”

Policja, obecna na miejscu w sporej liczbie funkcjonariuszy, poinformowała nas, że każda ze zgromadzonych osób została wylegitymowana, a odpowiedni dział zajmie się weryfikacją czy i jakie wykroczenia zostały popełnione oraz zdecyduje o ewentualnym ukaraniu tych osób.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *