3 marca, 2021

Zgrzyt o … hymn Unii Europejskiej


We Czwartek w Białymstoku, decyzją władz miasta, z Ratusza na Rynku Kościuszki miał wybrzmieć hymn Unii Europejskiej. Właściciel budynku – Dyrektor Muzeum Podlaskiego wyłączył prąd i uniemożliwił odtworzenie tego utworu. Wściekły Prezydent Tadeusz Truskolaski w Piątek zwołał konferencję prasową, na której zganił zachowanie ów Dyrektora, a „Oda do radości” była puszczana co godzinę, od 12:00 do 16:00, lecz nie z wieży Ratusza, a z głośników ustawionych na Rynku Kościuszki.

Od odtworzenia „Ody do radości” rozpoczęła się dzisiejsza konferencja na Rynku Kościuszki. Cała idea ma związek z działaniami rządu odnośnie planowanego wcześniej „weta” dla budżetu UE – spowodowanego możliwością sankcjonowania Państw członkowskich, ze względu na prawodządność – na które jednak władze naszego Państwa oraz Węgier się nie zdecydowały.

Zobacz również: Kontrowersyjny skwer im. Pawła Adamowicza – na otwarciu m.in. Prezydenci A. Dulkiewicz i R. Trzaskowski

Jego działania miały doprowadzić do ocenzurowania tego, co chce robić prezydent Białegostoku. Ponadto do uniemożliwienia wykonania obowiązków służbowych prze funkcjonariusza publicznego jaką jest prezydent Białegostoku oraz jak również uniemożliwienia skorzystania z własności urzędu miasta jaką są urządzenia wyłączone przez dyrektorapisze Tadeusz Truskolaski w liście do Marszałka Województwa Podlaskiego – sprawującego pieczę nad Muzeum Podlaskim.

Jarosław Dworzański w swojej wypowiedzi uznał, że Dyrektor Muzeum Podlaskiego powinien trafić „kilometr w lewo za Porosłami, gdzie jest szpital, który diagnozuje takie przypadki” – sarkastycznie mówił oczywiście o szpitalu w Choroszczy

We czwartek, Muzem Podlaskie wydało oświadczenie, z którego wynika, że urzędnicy ratusza nie zgłosili zamiaru emisji innego utworu niż hejnał miasta.

A Ty? Jak uważasz? Czy samorządy powinny wpływać na Państwową politykę, takimi działaniami? Daj znać w komentarzu!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *