3 marca, 2021

Niedzielna kolizja: kierowca był pod wpływem środków odurzających

Wypadek al. Piłsudskiego w Białymstoku


W niedzielny wieczór (22.11.2020r) doszło do groźnego zdarzenia na al. Piłsudskiego w Białymstoku. Kierowca, jadący z wysoką prędkością stracił panowanie nad pojazdem, dosłownie przeleciał przez wysepkę oddzielającą pasy ruchu, zatrzymując się po uderzeniu w słup z sygnalizacją świetlną. Z auta wypadł silnik, a akumulator znalazł się w znacznej odległości od auta.

Kierowca był pod wpływem środków odurzających – mówi podinspektor Tomasz Krupa z zespołu prasowego KWP. Całe zdarzenie po zbadaniu sprawy zaliczono jako kolizję. Zarzut spowodowania kolizji nie jest jedynym zarzutem postawionym owemu kierowcy – dodaje rzecznik prasowy. Z relacji świadków wydarzenia i filmu, który udostępnił naszej redakcji kierowca, znajdujący się w pobliżu zdarzenia, możemy mieć pewność, że ów pojazd pędził z bardzo wysoką prędkością.

Zobacz również: Bardzo groźny wypadek w Białymstoku

Kierowca wyszedł z auta o własnych siłach, jednak z wyraźnie uszkodzoną nogą. Po jakimś czasie, gdy opadła adrenalina zaczął się zwijać z bólu – relacjonuje świadek wydarzenia. Całe szczęście, że kierowcy, nadjeżdżający od strony ul. Lipowej mieli czerwone światło i nikt nie znalazł się na drodze pędzącego auta – dodaje.

Zobacz film ze zdarzenia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *