14 kwietnia, 2021

Nagrody zostały rozdane. Podsumowanie IX Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim.


Piątkowa (12.02) gala IX Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim, cieszyła się naprawdę wyjątkowym zainteresowaniem wśród młodzieży. Organizatorzy imprezy postarali się o atrakcyjne nagrody i zapewnili o dalszym rozkwicie wydarzenia.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół średnich na terenie całej Polski. Głównym celem jest promowanie patriotyzmu i przypominanie o wielkim dorobku intelektualnym Romana Dmowskiego. Wydarzenie mogliśmy obserwować na sali Urzędu Województwa Podlaskiego.

W tym roku młodzież miała za zadanie napisać esej oraz zinterpretować cytat Romana Dmowskiego z „Myśli nowoczesnego Polaka” – „Obowiązki względem ojczyzny to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych, ale także względem pokoleń minionych i tych, co po nas przyjdą”

– Moja nauczycielka historii zachęciła mnie do wzięcia udziału w tym konkursie. Sprawia mi dużą przyjemność uczestnictwo w takich zawodach, a samo napisanie pracy pogłębiło moją wiedze na temat Romana Dmowskiego. Uważam, że można go śmiało nazwać za autorytet dla dzisiejszej młodzieży, bo prezentuje postawy i wartości, które w dzisiejszym świecie też są bardzo ważne. – tłumaczy zwycięzca konkursu Kacper Bieńka.

Przy rozdawaniu nagród był obecny m.in wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, który objął konkurs patronatem honorowym. Uroczystość została zorganizowana przy dużym wkładzie Młodzieży Wszechpolskiej Białystok. Wydarzenie było transmitowane online na fanpage’u Pomnik Dmowskiego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *