14 kwietnia, 2021

Ile kosztował podatnika Koncert Walentynkowy Marszałka Województwa?

Koncert walentynkowy w OiFP

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego


Jak pamiętamy, 2 lutego 2021 odbył się Koncert Walentynkowy, zrealizowany dzięki współpracy telewizji Polsat oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Koncert był zorganizowany jako forma „podziękowania” przedstawicielom Służby Medycznej. Tak duży koncert, wygenerował również duże koszty – ile pieniędzy zostało wydanych z publicznego budżetu?

Scena, oświetlenie, występujący artyści – to tylko niektóre ze składowych kosztu opisywanej imprezy. Pytanie – czy w dobie „pandemii”, zarządzający publicznym dobrem nie powinni być troszkę bardziej oszczędni? Zaczynając od najwyższego szczebla administracji państwowej, przypomnijmy, że na pomoc przedsiębiorcom, którym wbrew ich woli zabrano możliwość prowadzenia swojego biznesu, została przeznaczona kilkukrotnie niższa suma pieniędzy niż na Telewizję Publiczną, która od kilku lat przeradza się w tubę propagandową obecnej władzy.

Wdzięczność medykom za całokształt ich pracy jest zrozumiała – lecz czy lepszym wsparciem nie okazało by się zaoszczędzenie na tego typu wydatkach i podniesienie ich pensji?

Król się bawi – złotem płaci

Urząd Marszałkowski zapewnia, że cała impreza odbyła się ze szczególnym stosowaniem się do tzw. reżimu sanitarnego. Zostały ustawione tablice informacyjne, rozłożone środki do dezynfekcji a nawet zostały powołane służby porządkowe, których celem było bieżące egzekwowanie obowiązku upominania w razie potrzeby osób niestosujących się do zaleceń oraz wymogów regulaminu wydarzenia.

Artyści oraz goście mogli również skorzystać z poczęstunku w formie cateringu. Jak informuje Urząd Marszałkowski Posiłki dla osób zaangażowanych przy realizacji usług na rzecz organizacji wydarzenia były wydawane w podziale na grupy i w formie „na wynos”, z zachowaniem dystansu społecznego, minimum 1,5 metra oraz z zachowaniem przyjętych norm sanitarno-epidemicznych.

Całość kosztów, które poniósł podatnik wyniosła nie małą sumę – 630 000 zł.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *