3 marca, 2021

Już w piątek poznamy zwycięzców IX Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim!

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, fot. Bartosz Szolc


Na piątkowym wydarzeniu poznamy laureatów IX edycji Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim. Nagrody zostaną wręczone na uroczystej gali, która odbędzie się o godz. 13:30 w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Piątkowa gala zapowiada się bardzo ciekawie!

Celem konkursu jest promowanie patriotyzmu wśród młodzieży, popularyzowanie i przypominanie o wielkim dorobku intelektualnym Romana Dmowskiego.

Jak przyznał sam Dariusz Wasilewski, prezes Fundacji Obowiązek Polski – Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim jest już przez nas organizowany 9 lat. Tegoroczną ogólnopolską edycje zrealizowaliśmy wraz z partnerstwem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że tyle prac do nas wpłynęło. Młodzież mogła wykazać się własnym spojrzeniem na dorobek intelektualny Romana Dmowskiego i poznać życiorys wielkiego męża stanu.

Uczestnicy konkursu musieli zinterpretować cytat Romana Dmowskiego z „Myśli nowoczesnego Polaka”. W pamięci zwycięzców, te słowa zostaną na długo: „Obowiązki względem ojczyzny to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych, ale także względem pokoleń minionych i tych, co po nas przyjdą”.

– Tegoroczna edycja ma naprawdę zasięg ogólnopolski. Sprawdziliśmy i oceniliśmy już 170 prac nadesłanych z całej Polski. Chcemy w ten piątek podkreślić cele oraz idee konkursu, które mają zachęcać do aktywnego poznawania narodowej historii naszego kraju – mówi dr. Tomasz Madras, wicewojewoda podlaski.

Komisja konkursu wyłoniła spośród 170 prac, aż 33 finalistów, a z nich 16 laureatów. Impreza odbędzie się (12.02) o godz. 13:30 w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Uroczystość będzie transmitowana online m.in. na facebookowym profilu Pomnik Dmowskiego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *