2 marca, 2021

Nie żyje Grzegorz „Guzik” Guziński


9 stycznia w wieku 45 lat odszedł od nas jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów polskiej alternatywnej sceny muzycznej. Grzegorz Guziński ze swoją charakterystyczną barwą głosu, stylem i niezwykłym darem tworzenia, był podporą i liderem min Flapjack i Homosapiens.

Wiadomość o ciężkim stanie zdrowia Guzińskiego krążyła od kilku dni po mediach społecznościowych. Znajomi muzyka udostępniali wpis, który zaczynał się słowami: „Guzik walczy o życie w szpitalu! Proszę, wyślijcie światełko do nieba i trzymajcie kciuki za zwykłego, dobrego człowieka, dla mnie absolutnie nieszablonowego!”. 9 stycznia 2021 roku przegrał walkę z chorobą. Nieoficjalnie jako przyczynę śmierci artysty podaje się powikłania po zakażeniu koronawirusem.

Grzegorz dał się poznać szerokiej publiczności jako wokalista trójmiejskich zespołów Red Rooster i N’Dingue. Następnie wraz z Maciejem „Ślimakiem” Starostą oraz Robertem „Litzą” Friedrichem i Maciejem Jahnzem stworzył kapelę Flapjack. Formacja zadebiutowała w 1994 roku świetnie przyjętym albumem „Ruthless Kick”, który przyniósł zespołowi nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Później Guziński z Flapjackiem wydał jeszcze 3 kolejne krążki, z których ostatnim był „Keep Your Heads Down” z 2012 roku. Z kolei w latach 1998-2002 śpiewał w zespole Homosapiens, z którym również nagrał 4 płyty. Gościnnie udzielał się także na albumach innych wykonawców, na czele z Illusion, Dynamind czy Funny Hippos.

To ogromna strata dla polskiej sceny muzycznej. R.I.P.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *