14 kwietnia, 2021

Koniec z przyłbicami i chustami – tylko maseczki [KONFERENCJA Min. Zdrowia]


Dziś (24.02.2021) odbyła się konferencja prasowa min. zdrowia, na której zostały ogłoszone nowe restrykcje, związane z „pandemią” koronawirusa. Minister w rozporządzeniu rezygnuje z możliwości używania chust, przyłbic etc. jako zamiennika maseczki.

Województwo Warmińsko-Mazurskie jest punktem, na którym dzisiejsza konferencja skupiła się najmocniej. Tam zostanie wprowadzony twardy lockdown – zamknięcie galerii handlowych, kin, teatrów, miejsc kultury, ośrodków sportowych, a także przejście uczniów, którzy nie dawno wrócili do szkół na zdalne nauczanie.

Powrót do kraju przez południowe przejścia graniczne ze Słowacją i Czechami będzie wiązał się z odbyciem 10-dniowej kwarantanny – zwolnienie z niej dotyczyć będzie osób, które przedstawią negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Do tej pory używane przyłbice i chusty odchodzą do lamusa. Od dziś już nie chronią przed wirusem – pozostają tylko maseczki. Nie wiadomo jak rząd chce egzekwować to prawo, w przypadku ostatnich wyroków sądów, które zwalniają z odpowiedzialności osoby, wobec których służby wniosły wnioski o ukaranie z powodu nie zakrywania ust i nosa.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *