3 marca, 2021

KAPITOL W OGNIU – I co dalej?

fot. TVPInfo


Jedna osoba na Kapitolu została postrzelona – informuje portal Fox News, powołując się na źródło w służbach bezpieczeństwa. Według telewizji CNN, powołującej się na dwa źródła, ranna jest kobieta, jej stan lekarze określają jako krytyczny.

Od kilku godzin świat obserwuje wydarzenia, które w historii Amerykańskiej Polityki nie maja precedensu. Sytuacja wymknęła się spod kontroli w chwili gdy demonstrujący zwolennicy wciąż urzędującego prezydenta USA Donalda Trumpa wdarli się do sali obrad Izby Reprezentantów, w tym na mównicę, oraz do biura przewodniczącej tej izby Nancy Pelosi. Część z nich jest uzbrojona. Stało się to tuż przed posiedzeniem w Kongresie, na którym ostatecznie potwierdzona miała zostać ważność listopadowych wyborów prezydenckich. Przewodzić posiedzeniu miał Mike Pence.

W wyniku zamieszania wewnątrz Kongresu rannych zostało kilka osób, głównie funkcjonariuszy policji, w tym kobieta, której stan źródła zbliżone do służb specjalnych określają jako krytyczny.

Sytuacja wygląda na bardzo dynamiczną, jak na razie Kapitol jest zajęty przez demonstrantów. NYPD podaje informacje, że: „kończy monitorowanie sytuacji, niewykluczone, że przejdą do rozwiązań siłowych”

Prezydent Donald Trump wezwał demonstrujących do opuszczenia Kapitolu i zaprzestania jakiejkolwiek przemocy.

https://twitter.com/KamalaHarris?s=20


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *