7 marca, 2021

MOŃKI: Sprawcy sobotniego rozboju w sklepie zatrzymani

Źródło: Podlaska Policja


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój w jednym ze sklepów przy ulicy Wojska Polskiego w Mońkach. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty, a teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

W weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach zatrzymali podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym ze sklepów przy ulicy Wojska Polskiego w Mońkach. Jak ustalili policjanci, dwóch mężczyzn grożąc pobiciem klientowi sklepu zabrali mu pięćdziesięciozłotowy banknot. Następnie zapłacili tym samym banknotem za alkohol i grożąc kasjerowi zażądali wydania „reszty” w kwocie 100 złotych.

Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany jeden z podejrzanych. 30 letni mieszkaniec Moniek wrócił do tego samego sklepu, aby dokupić alkohol. Był tak pijany, że nie pamiętał o wcześniejszym rozboju. Drugi z podejrzanych sam przyszedł na komendę dwa dni później. Okazał się nim 27 letni mieszkaniec Moniek.

Wczoraj, mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Podlaska Policja


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *