15 maja, 2021

PILNE! Oficjalne zakończenie lockdownu [VIDEO]

Koniec lockdownu


W dniu 19.04.2021 przedstawiciele Rządu Rzeczypospolitej Polin, ogłosili oficjalne zakończenie lockdownu. Sposób ogłoszenia był bardzo niekonwencjonalny, a miejsce bardzo nieoczywiste. Jedno jest pewne – od 19 kwietnia tego roku „pandemia SARS-COV2” oficjalnie uznana jest za zakończoną.

W dniu 19 kwietnia 2021 roku, przedstawiciele władzy Rzeczypospolitej Polin, zgromadzili się na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, aby oficjalnie zakończyć „pandemię” koronawirusa. Sposób owego ogłoszenia odbył się w rytualny sposób. Były pląsy, tańce i śpiewy, ludzie stojący na balkonach klaskali, płakali i nagrywali smartfonami przebieg całej imprezy. Pracownicy, obsługujący wieżę kontroli lotów wznieśli toast lampką szampana – oczywiście jedną, bo wirus już nie atakuje. Symbolicznie, zgromadzeni przedstawiciele władzy, uczestnicząc w owych potańcówkach, zdjęli maski, oraz ostentacyjnie zerwali z obowiązkowym zachowywaniem odległości.

ZOBACZ NAGRANIE Z TEGO WYDARZENIA PONIŻEJ:

Oczywiście artykuł jest czysto humorystyczny, lecz przedstawione na filmie wydarzenia były prawdziwe. Reżim sanitarny na lotniskach jest ściśle przestrzegany i pilnowany przez służby, jednak – jak widać – niektórzy mogą więcej. Media skierowały pytania do zarządu lotniska, o przyczynę opieszałości służb wobec rozweselonego towarzystwa. Rzecznik lotniska, odpowiadając, potwierdził, że zdarzenie miało miejsce 19 kwietnia, czyli w dzień rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

Apelujemy do rozsądku wszystkich pasażerów. Naganne jest to, że osoby nie przestrzegały dystansu, jednak nie jesteśmy w stanie fizycznie nikogo do tego zmusić. Będziemy podejmować działania, żeby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości – zapewnił.

Słowa o bezradności wobec łamania reżimu sanitarnego godzą w naszych rodzimych przedsiębiorców, którzy od dłuższego czasu nie mogą prowadzić swoich działalności, a buntujący się często – nawet siłą – są pacyfikowani.

Jako redakcja, chcemy przekazać, ze absolutnie nie jesteśmy przeciwni tego typu zachowaniom. Martwi nas natomiast podejście władz państwowych i nie stosowanie się organów do równości według prawa. Podobnego typu sytuacja miała miejsce jakisz czas temu na zakopiańskich Krupówkach – gdzie bawiący się obywatele, bawili się w podobny sposób – jednak reakcja władzy była zdecydowanie w obu przypadkach różna. Dlaczego? Być może kiedyś się dowiemy…


1 thought on “PILNE! Oficjalne zakończenie lockdownu [VIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *